SSC

Viekšnių gimnazijoje vokiečių kalba atveria naujas galimybes

Viekšnių gimnazijoje stengiamasi, kad mokiniai kaip galima anksčiau ir dažniau pajustų vokiečių kalbos naudą, vartotų įgytas žinias natūralioje aplinkoje, tobulintų savo gebėjimus gyvai bendraudami, išbandytų save įvairiuose konkursuose ir olimpiadose. Žingeidiems, aktyviems, nebijantiems iššūkių ir naujovių gimnazijos mokiniams tikrai yra ką veikti. Prasmingi, rimti ir įdomūs projektai leidžia mokiniams atsiskleisti, patirti sėkmę ir skatina siekti rimtų rezultatų. Nors mokslo metai vos spėjo įsibėgėti, jau turime daug ką papasakoti apie sėkmingus Viekšnių gimnazijos projektus, skirtus vokiečių kalbai plėtoti.

Sėkmingai išlaikytas tarptautinis vokiečių kalbos egzaminas pavasarį vainikavo intensyvų praėjusių mokslo metų darbą. Devyni vyresniųjų klasių mokiniai įgijo visame pasaulyje pripažįstamus kalbos diplomus ir, atrodytų, galėjo lengviau atsikvėpti, tačiau, jei mokytis įdomu, jei tame matai prasmę, jei tau smalsu ir nesitveri noru sužinoti vis daugiau ir daugiau, net ir vasarą vartytis lovoje nebuvo kada. Vasaros projektai – patys intensyviausi, nes tuomet nereikia jaudintis, kad praleisi pamokas mokykloje ir tau bus sunku pasivyti klasės draugus.

Gimnazijos mokiniai dalyvavimui Vokietijoje vykdomiems projektams gali laimėti stipendijas. Kiekvienam motyvuotam, gabiam ir aktyviam moksleiviui vokiečių kalbos mokymasis Viekšnių gimnazijoje gali atverti naujas galimybes keliauti į Vokietiją, mokytis vokiečių kalbos ir dalyvauti įvairiuose projektuose, nepriklausomai nuo tėvelių finansinės padėties.

III gimnazijos klasės mokinės Kamilė Stonkutė ir Auksė Balytė tris vidurvasario savaites praleido Stendalio aukštojoje mokykloje, kur drauge su jaunuoliais iš įvairių pasaulio šalių lankė vokiečių kalbos kursus, dalyvavo kultūrinėje ir turistinėje krašto pažinimo veikloje. II gimnazijos klasės mokinė Klaudija Pleškytė beveik mėnesį praleido Stendalio Comenius mokykloje, gyveno vokiečių bendraamžių šeimose ir drauge su jais lankė mokyklą, rašė kontrolinius darbus ir tobulino savo vokiečių kalbos žinias. Viekšnių gimnazijos mokiniai noriai dalyvauja vokiečių kalbos debatų projekte, laimi prizines vietas, yra tapę šalies debatų konkurso nugalėtojais. IV gimnazijos klasės mokinė Debora Meškytė ir antrokė gimnazistė Saulė Černeckytė iš savo patirties puikiai žino šio projekto naudą ir negaili jam laiko netgi vasarą. Rugpjūčio pabaigoje jos dalyvavo debatantų stovykloje, kur debatavo su entuziastais iš kitų Lietuvos mokyklų, mokėsi debatų gudrybių ir ruošėsi naujiems debatų konkursams. Negana to, spalio mėnesį Debora, laimėjusi Jades aukštosios mokyklos stipendiją, vyks į šią ugdymo įstaigą, susipažins su Vokietijos mokyklų programomis ir studijų tvarka. Karščiausia naujiena – puikus gimnazistų Aleksandros Otulak, Agnės Drazdauskaitės bei Povilo Paulauskio laimėjimas respublikiniame Scrabbl turnyre Klaipėdoje. Viekšniškių komanda buvo stipriausia tarpe vokiečių kalbos grupių ir parsivežė pirmąją vietą.

Šiuo metu gimnazijoje vyksta pasiruošimas spalio 14–20 dienomis visoje Lietuva švenčiamai vokiečių kalbos savaitei „Ö kaip vokiškai?“

Gilma PLŪKIENĖ

Vokiečių kalbos mokytoja ekspertė

                               Nuotrauka iš autorės asmeninio archyvo 

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode