SSC

Įdomi ir naudinga patirtis Airijoje

Buvusi mažeikiškė Rasa Saunders jau daugiau nei dešimt metų gyvena ir dirba Airijoje. 2005 m. dar visai jauna mergina paliko savo gimtąjį miestą, o šiuo metu sėkmingai dirba Dubline, tarptautinėje kompanijoje „Life Scientific“ finansų skyriaus vadove. R. Saunders pasidalijo įspūdžiais apie šioje šalyje neseniai pradėtą praktikuoti sveikatingumo programą.

Įvairios kompanijos Airijoje vis labiau suinteresuotos, kad jų darbuotojai įgautų sveikos gyvensenos žinių bei įgūdžių, taip pagerindami ne tik savo sveikatą, bet ir darbo produktyvumą, fizinę bei psichologinę būseną. Pagal kiekvienos įmonės poreikius sudaromos programos ir suderinamas laikas. Teoriniai bei praktiniai užsiėmimai gali vykti pietų arba vakarinės pertraukos metu. Seminaruose, kuriuos veda „Fitvision“ specialistai, kalbama apie gyvenseną, darbo režimą, sveiką mitybą ir fizinį aktyvumą, kurie ženkliai gerina organizmo bei kūno energines galimybes pasiekti geresnių darbo rezultatų, sumažinti stresą, išmokti atgauti prarastas jėgas. Pastebėta, kad pasąmonė ir nusiteikimas veikia bendrą darbuotojų sveikatą, todėl svarbu nusistatyti naujus tikslus, kurie padėtų tobulėti profesiniame ir asmeniniame gyvenime. Naujausi tyrimai, atlikti 42 įmonėse, parodė, kad sveikatingumo programa net 25 proc. sumažino sergamumo lygį, sumažėjo nedarbingumo išmokos, 32 proc. sumažėjo ilgalaikis nedarbingumas.

„Programos, kuri mūsų kompanijoje tęsis 12 savaičių, metu jau įvyko individualūs pokalbiai su kiekvienu darbuotoju, aiškintasi apie mitybos įpročius, gyvenseną, miego bei poilsio režimą. Atlikti fizinių duomenų matavimai, nustatytas kūno masės indeksas ir įteikti sveikatingumo dienoraščiai, kuriuos reikia pildyti kiekvieną dieną. Juose surašėme savo siekiamus tikslus ir sudarėme planus, kaip tai įgyvendinti. Pasirinkau, kad noriu pagerinti miego kokybę, todėl gavau įvairių rekomendacijų, kaip elgtis prieš miegą, kaip medituoti ir užsiimti joga. Visiems programos dalyviams nuolatos atliekami tyrimai, specialiu monitoriumi stebimas širdies darbas, sekami kiti rodikliai. Ši įdomi programa dar tik įsibėgėja, o kitas seminaras bus ne tik apie sveiką mitybą, bet ir kaip tinkamai apsiprekinti, nusipirkti vertingus, kokybiškus ir sveikus maisto produktus“, – sakė R. Saunders, baigdama savo trumpą pasakojimą.

Algirdas PETRAVIČIUS

Nuotrauka iš asmeninio albumo

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode