Romas

Struktūros pakeitimu siekiama efektyvinti darbą

Ernesta ŠNEIDERAITYTĖ

Nuo lapkričio 15 d. keičiasi Mažeikių rajono savivaldybės administracijos struktūra. Iš anksčiau buvusių 33 skyrių dabar liks 28. Šešių skyrių darbuotojai perkeliami dirbti į kitus, atkuriamas praėjusios kadencijos panaikintas skyrius.

„Tobulumui ribų nėra, bet šioje vietoje mums reikia pamąstyti, kaip galima geriau išnaudoti turimų žmonių darbą, efektyvinti veiklą ir tuo pačiu palengvinti jų kontroliavimą“, – Kaimo reikalų ir gamtos apsaugos komitete pakeitimus komentavo Savivaldybės meras Vidmantas Macevičius.

Siūlymas: Švietimo ir Kultūros ir sporto skyrius sujungti; Ekonomikos skyriuje dirbantys 3 bei Statybos ir remonto skyriaus žmonės pereina į kitus skyrius; į Bendrąjį skyrių jungti Archyvų ir Informacinių technologijų skyrius. Pasak V. Macevičiaus, kitose savivaldybėse teisės ir personalo skyriai yra lyg broliai dvyniai – neatskiriami, tad čia taip pat siūloma juos sujungti. Pernai dėl darbuotojų trūkumo panaikintą Ryšių su visuomene skyrių vėl atstato. Jame dirbs 4 žmonės. Keisis ir kai kurių skyrių pavadinimai, kurie labiau atitiks skyriaus funkcijas.

Anot mero, skyrių darbuotojai išskirstomi dėl darbo efektyvumo. Pavyzdys – Ekonomikos skyrius. Jame dirbantys žmonės atlieka darbą, reikalingą tiek Strateginio planavimo, tiek Turto valdymo skyriuose.

„Mes nesame ypatingi ar išradę kažką naujo, nes daugumoje savivaldybių, ypač mažesnių ir vidutinių, yra būtent tokia struktūra, – kalbėjo V. Macevičius. – Žmonių skaičius nesikeis, etatų yra 296. Pagal Valstybės tarnybos įstatymą, žmonėms turi būti siūlomos tos pačios arba žemesnės pareigos.“

Autorės nuotrauka

Powered by BaltiCode