Reklama 1

Mažeikiškiai minėjo Valstybės dieną

Liepos 6-oji, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena, Mažeikiuose bei visame rajone pradėta švęsti jau išvakarėse.

Vyko festivalis

Liepos 5-ąją Buknaičiuose vyko tradicinė kaimo vasaros šventė „Prie Vadaksties krantų“. Koncertavo Urvikių kultūros centro stilizuota kapela „Linksmieji vyrukai“ bei romansų ansamblis „Auksinės širdys“, Viekšnių kultūros centro mišrus ansamblis „Vinkšna“, muzikos projekto „X faktorius“ finalininkė Rūta Budreckaitė, grupė „Puiki proga“, duetas iš Telšių – Julija ir Vidas.

 

Šeštadienį Mažeikių senamiesčio parke vyko tradicinės Vasaros sporto žaidynės, kuriose varžėsi sporto varžybų mėgėjai. Nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti medaliais.

Atidengtas paminklas

Tirkšliuose po šv. Mišių Kristaus Karaliaus bažnyčioje Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinės mokyklos kieme atidengtas ir pašventintas valstybės šimtmečiui skirtas stogastulpis.

Miestelio šventė

Tą pačią dieną Pikeliuose surengta tradicinė miestelio šventė. Pažymint Žemaitijos jubiliejų, iškelta bei pašventinta vėliava, pristatyta Pikelių herbo ir vėliavos kūrimo istorija. Susirinkusiesiems koncertavo kolektyvai iš Kelmės, Raseinių bei Židikų. Šventės metu vyko sportiniai žaidimai, varžybos, vaikai galėjo mėgautis edukacinėmis pramogomis. Vakarą vainikavo muzikinė grupė „Bernužėliai“.

Krakiuose – tradicinė šventė

Liepos 6-ąją Krakių seniūnaitijos seniūnaitės Birutės Navickienės iniciatyva, talkinant Krakių kaimo bendruomenei ir Mažeikių apylinkės seniūnijai, Krakių parkelyje vyko tradicinė šventė „Dviejų gimtinių nebūna“. Tai puiki proga pabendrauti ne tik su kaimynais, bet ir su svečiais. Didelis būrys jų atvyko iš Pikelių, Ukrinų ir ne tuščiomis – Pikelių moterys atsivežė rankdarbių, vaistažolių, kalvaratų (verpimo rateliai). Vyko ir edukaciniai užsiėmimai: pikeliškės norinčius mokė verpti kalvaratais, nerti šalikus ant grėblio. Dainą, šokį dovanojo Ukrinų saviveiklininkai – ir senjorai, ir jaunimas, ir vaikai. Į šventę gražiai įsipynė krakiškio muzikos pedagogo A. Dargio mokinių pasirodymas. Nepamiršta ir apie mažuosius šventės dalyvius – jų laukė pramogos ant batuto, ne vienas jų pasipuošė piešiniais ant veidukų. Seniūnaitė Birutė, geru žodžiu paminėjusi gražiai besitvarkančių sodybų šeimininkus, pasidžiaugusi geromis iniciatyvomis ir pagalba, puoselėjant Krakius, įteikė jiems ir padėkos raštus. Drauge, pridėję dešinę ranką prie širdies, 21 val. iškilmingai giedojo „Tautišką giesmę“. Šventė tuo nesibaigė, džiugios emocijos, grojant Mariui Būtai, liejosi gegužinėje, o visos šventės metu nuobodžiauti neleido vedėjas Vaidas Andrijaitis.

Vakare, 21 val., kaip ir visoje Lietuvoje, giedota „Tautiška giesmė“.

Ernesta ŠNEIDERAITYTĖ

Autorės nuotrauka

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode