Diskutavo kandidatai į Europos Parlamentą

 

    Gegužės 14 d. Mažeikių viešojoje bibliotekoje vyko bendruomeninės organizacijos „Žinau, ką renku“ organizuoti rinkiminiai kandidatų į Europos Parlamentą debatai, kur partijų bei komitetų atstovai diskutavo įvairiais klausimais.

     Dalyvavo Audronius Ažubalis (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), Paulius Kunčinas („Lemiamas šuolis“); Julius Sabatauskas (Lietuvos socialdemokratų partija); Karolina Štelmokaitė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga) ir Eduardas Šablinskas (Lietuvos socialdemokratų darbo partija). Debatus moderavo viešojo kalbėjimo ekspertas Igoris Vasiliauskas.

     Pasak moderatoriaus, pasikalbėjus su mažeikiškiais, paaiškėjo, jog jiems rinkimai į Europos Parlamentą nėra aktualūs, tad ką reikėtų daryti, kad gyventojai labiau jais domėtųsi. Debatų dalyvių nuomone, reikia parodyti, jog Europos Parlamente ir kitose struktūrose sprendžiami Lietuvai svarbūs klausimai, tik reikia derinti europarlamentarų, atstovaujančių Lietuvai, veiksmus, jiems daugiau tarpusavyje bendrauti.

     Kitas klausimas – debatuose dalyvauja ne partijų lyderiai, o tolesnėse vietose sąrašuose esantys atstovai, kokia to prasmė? Pasak debatuose dalyvaujančių partijų atstovų, jie atstovauja partijoms ir išsako jų poziciją, o reitinguodami rinkėjai gali pasirinkti savo kandidatą. P. Kunčino teigimu, jis yra visuomeninio judėjimo lyderis ir dalyvauja ne pirmuose debatuose, o lyderių nedalyvavimas rodo nepagarbą rinkėjams.

     Į klausimą, jei galėtų atsukti laiką atgal ir pakartoti politinius žingsnius, ką darytų kitaip, visi debatų dalyviai išreiškė vieningą nuomonę, kad to, kas padaryta, jau nepakeisi, tačiau reikia įvertinti savo klaidas ir jų nebedaryti.

     Taip pat kandidatai į Europos Parlamentą vertino Seimo ir buvusių europarlamentarų darbus bei tikino turintys idėjų ir minčių savo veiklai Europos Parlamente, atsakė į susirinkusiųjų ir socialiniame tinkle užduotus klausimus.

Gajutė ABELKIENĖ

Autorės nuotrauka

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode