Lotynų Amerikos šokių čempionatas „Gabija 2019“

Gegužės 9 d. Mažeikių kultūros centro Pramogų salėje vyko Lotynų Amerikos šokių čempionatas „Gabija 2019“, kuriame varžėsi Gabijos gimnazijos trečiųjų klasių moksleiviai, pasirinkę šokio dalyką. Tai jau ketvirtasis čempionatas, kurį organizuoja šokių mokytoja Simona Gargasienė. Dalyvavo 10 komandų. Išrinkti ne tik geriausi šokėjai, jų treneriai, bet ir kostiumų bei šukuosenų kūrėjai, makiažo meistrai.

Dalyvauja komandos

     Pasak čempionato sumanytojos ir organizatorės, pirmąjį mokslo metų pusmetį trečiokai gimnazistai supažindinami su Lotynų Amerikos šokių pagrindais, o jau antrąjį pusmetį, sudarę komandas, ruošiasi čempionatui: „Komandą sudaro šokėjų pora, treneris ir dizaineris. Moksleiviai šoka keturis šokius: ča ča ča, salsą, bačatą ir džaivą. Susipažinę su šokių pagrindais, ieško informacijos apie šokius ir ruošiasi. Taip jie mokosi komandinio darbo ir atsakomybės vienas už kitą.“

     Mokytoja džiaugėsi, jog čempionatas plečiasi, atsiranda vis daugiau norinčių dalyvauti, auga susidomėjimas, todėl šiemet jis organizuotas didesnėje erdvėje – Pramogų salėje, kur dalyvavo daugiau šokėjų porų, gausus būrys žiūrovų.

Demonstravo įgūdžius

Konkurse dalyvavo dešimt šokėjų porų su savo treneriais ir kostiumų dizaineriais. Šukuosenas kūrė būsimosios kirpėjos iš Šiaulių darbo rinkos mokymo centro Mažeikių padalinio, kurias moko Laima Vasiliauskienė. Šokėjų įvaizdžiu rūpinosi studijos „Judita“ profesionalios makiažo meistrės.

Šokėjai, suskirstyti į dvi grupes po penkias poras, pasikeisdami pašoko visus keturis šokius. Jų pasirodymus vertino komisija, kurią sudarė Mažeikių Merkelio Račkausko šokių mokytoja Rasa Langė, Viekšnių Vinco Deniušio meno mokyklos Choreografijos skyriaus vedėja Edita Gaižauskienė, šokių studijos „Spindulys“ šokėjų pora Kamilė ir Nojus, praėjusių metų čempionai Beatričė ir Ignas, grožio salono „Bellina“ plaukų stilistės Renata Kolganovienė ir Jurga Misiuvienė, vizažistės Aušra Rimgailaitė, Agnė Vanagienė ir Judita Statkutė, Gabijos gimnazijos dailės ir technologijų mokytoja Ingrida Muturė, Mažeikių moksleivių namų Dizaino studijos vadovė IrutėMiltakienė. Žiūrovai taip pat rinko labiausiai jiems patikusią porą.

Šokėjams pašokus visus šokius, komisijos sprendimu, į finalą pateko penkios poros, kurios vėl turėjo pademonstruoti savo meistriškumą.

Pertraukų tarp pasirodymų metu žiūrovus džiugino sportinių šokių studijos „Spindulys“ ir S. Gargasienės šokių studijos „Džesi-junior“ jaunieji šokėjai bei S. Gargasienės šokių studijos „VoltaSi“ suaugusieji šokėjai.

Apdovanojo geriausius

Komisijos sprendimu, čempionato nugalėtojais tapoGoda Žiemelytė ir Nedas Jucys, jie taip pat pelnė ir publikos simpatijas. Šios poros trenerė – Deimantė Dukalskytė. Antrąją vietą užėmė Laura Gydraitė ir Rokas Jagminas, trenerė – Samanta Vizgaudytė. Trečiąją vietą pelnė Greta Kvedaraitė ir Jokūbas Zelba, treneris – Džiugas Freimantas.

Geriausiomis dizainerėmis pripažintos Liveta Jasmontaitė, Aistė Jucytė ir Kamilė Sekstinš. Gražiausias šukuosenas sukūrė Nijolė Klykovienė, Dovilė Ališauskaitė ir Inga Ruzgienė, o makiažą – Dovilė Balvočienė, Silvija Puškienė ir Dovilė Juciūtė.

Nugalėtojams ir prizininkams bei renginio organizatoriams ir pagalbininkams įteikti apdovanojimai ir prizai, juos sveikino gimnazijos direktorius Eduardas Vaičiulis, direktoriaus pavaduotoja Živilė Nagienė, klasių vadovės padovanojo šventinį tortą.

Gajutė ABELKIENĖ

Autorės nuotrauka

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode