Sprogimas

Išsiaiškino stipriausius rankų lenkikus

Kovo 10 d. Mažeikių kultūros centro Pramogų salėje vyko Mažeikių rajono 22-asis rankų lenkimo sporto čempionatas, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, kuriame prie rankų lenkimo stalų susirungė vyrai ir moterys įvairiose svorio kategorijose dešine ir kaire rankomis bei absoliučioje kategorijoje.

Kovojo moterys

Čempionate dėl stipriausiųjų vardo kovojo šešios moterys dviejose – 60 kg ir +60 kg – svorio kategorijose. Lenkiant kaire ranka, svorio kategorijoje iki 60 kg stipriausia pripažinta Neringa Lukaševičiūtė, nugalėjusi ir lenkiant dešine ranka. Violeta Virbauskaitė pelnė 2-ąją vietą abiejose rungtyse. 3-iąją vietą užėmė Eva Kačkutė.

Svorio kategorijoje +60 kg nugalėjo Laura Kleponytė. 2-ąją vietą užėmė Raminta Perminaitė. 3-ioji liko Eimantė Strakšaitė.

Absoliučioje kategorijoje pergalę šventė L. Kleponytė, 2-ąją vietą užėmė N. Lukaševičiūtė, 3-iąją – R. Perminaitė.

Atkakli kova finale

Vyrai susikovė šešiose svorio kategorijose. Svorio kategorijoje iki 65 kg nenugalimas buvo Žygimantas Buzas, finaluose įveikęs Ugnių Lisecką. Lenkiant kaire ranka, 3-iąją vietą pelnė Artūras Račkauskas, o dešine – Juozas Bušma.

Svorio kategorijoje iki 70 kg nugalėtoju tapo Darius Srugys. Lenkiant kaire ranka finale jis nugalėjo Kasparą Rudnicką. 3-iąją vietą užėmė Karolis Rakštys. Lenkiant dešine ranka D. Srugys finale buvo stipresnis už Gediminą Tubutį. Trečiasis liko K. Rudnickas.

Svorio kategorijoje iki 75 kg prizininkų trejetukas liko tas pats tiek kovojant kaire ranka, tiek dešine: 1-oji vieta – Gintaras Gedminas, 2-oji – Antanas Vitkevičius, 3-ioji – Antanas Galdikas.

Svorio kategorijoje iki 80 kg abiejuose finaluose laimėjo Aivaras Garalis, įveikęs Gintautą Mickevičių. Lenkiant kaire ranka trečiasis liko Marius Urbonas, o dešine – Mantvydas Pučinskas.

Svorio kategorijoje iki 90 kg lenkiant kaire ranka stipriausias buvo Arnoldas Milis, 2-ąją vietą užėmė Gytis Balčiūnas, 3-iąją – Žygimantas Berzinis. Lenkiant dešine ranka, pergalę finale pasiekė G. Balčiūnas, įveikęs Ž. Berzinį, 3-iąją vietą užėmė Darius Mažeika.

+90 kg svorio kategorijoje lenkiant kaire ranka nugalėjo Laurynas Bučys, 2-ojoje vietoje liko Rokas Balvočius, 3-iojoje – Simonas Konsmonas, pelnęs 3-iąją vietą ir lenkiant dešine ranka.

Ypač atkakli kova vyko šios kategorijos finale, lenkiant dešine ranka, kur susikovė varžybų teisėjai ir tuo pačiu dalyviai A. Milis bei L. Bučys. Prireikė ne vienos kovos, kol paaiškėjo, jog šioje rungtyje nugalėjo A. Milis, laimėjęs ir absoliučioje kategorijoje. 2-ąją ir 3-iąją vietas absoliučioje kategorijoje užėmė A. Garalis ir G. Balčiūnas.