Alytaus rajone – pirmasis išplėstinis mainų punktas

Alytaus rajone, šalia Takniškių kaime esančio sąvartyno, kyla išplėstinis mainų punktas, čia bus galima pasiimti kitų žmonių atvežtus ir jiems nebereikalingus daiktus, nuo drabužių iki knygų ir baldų.

„Viliamės, kad tai prigis, ir pirmieji požymiai tai rodo. Žmonės skambina ir klausia. Specialistai sutvarkys kiek sugedusius daiktus. Jeigu tai knygos, reiks jas sutvarkyti, surūšiuoti. Kiekvienam daiktui, kad jis pasiektų vartotoją, reikalingas prisilietimas“, – BNS sakė Alytaus regioninio atliekų tvarkymo centro vadovas Algirdas Reipas.

Mainų punktas ypatingas tuo, kad daiktai bus paruošiami naudoti: drabužiai skalbiami, dezinfekuojami, rūšiuojami. Smulkaus remonto reikalaujantys baldai ir elektronika bus taisoma. 

Planuojama, kad mainų punktas duris žmonėms turėtų atverti birželio mėnesį. Čia bus galima rasti įvairiausių daiktų, kokių tik atveš žmonės – drabužių, knygų, indų, elektronikos ar dviračių.

„Manau, kad šie metai bus tokie paleidimo metai. Manome, kad pilnai įsivažiuoti reikės apie trejų metų. Birželio viduryje yra pastato pridavimas, tai tada ir pradėsime daiktus priiminėti“, – teigė A. Reipas.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras pirmasis Lietuvoje ėmėsi įrengti mainų paviljonus stambiagabaričių atliekų aikštelėse, jų regione yra 19.

Anot aplinkos viceministro Martyno Norbuto, šis atliekų tvarkymo centras dirba bene geriausiai šalyje.

„Tokių dalykų labai trūksta, nes pas mus tų antrinių daiktų rinka yra labai maža ir neadekvačiai brangi. Jeigu pažiūrėtumėte skelbimus, kokios senos spintos ar spintelės, tai neadekvačiai didelės kainos. Žmonės linkę išmesti, o ne parduoti ar atiduoti. Tad tokios iniciatyvos yra puikios, nes padės išjudinti šitą temą ir įkvėpti kitus“, – BNS sakė viceministras.

Išplėstinio mainų punkto statybos atsieis apie 1 mln. eurų, centras statomas daugiausia Europos Sąjungos lėšomis.

Autorius Ramūnas Jakubauskas

Vilnius, vasario 18 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode