Koronaviruso krizė: svarbiausios savaitgalio naujienos

BNS pateikia svarbiausių savaitgalio naujienų apie koronaviruso krizę Lietuvoje apžvalgą:

Viruso plitimas. Savaitgalį patvirtinti 43 nauji koronaviruso atvejai, daugiau kaip pusė jų – židiniais tapusiose gydymo įstaigose. 15 koronaviruso atvejų nustatyta Antavilių pensionate: užsikrėtė devyni globotiniai ir šeši darbuotojai. Ši įstaiga sulaukė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro kritikos dėl nesilaikomų nurodymų, jos atstovai kritiką atmeta ir ragina ištirti visus įstaigos gyventojus. Šeštadienį nuo koronaviruso mirė vyresnis nei 80 metų asmuo, turėjęs gretutinių ligų. Tai 50-oji koronaviruso auka šalyje.

Sekmadieninės Mišios. Sekmadienį tikintieji pirmą kartą nuo karantino pradžios rinkosi į sekmadienines Mišias. Kunigai sako, kad juos maloniai nustebino susirinkusio jaunimo gausa.

Visuomenės tyrimai. Savaitgalį dėl koronaviruso tirti vaistinių, prekybų vietų ir vaikų darželių darbuotojai. Tyrimų rezultatai turėtų paaiškėti kitą savaitę. Iš viso Lietuvoje jau atlikta beveik 184 tūkst. tyrimų dėl koronaviruso.

Siūlymai ES biudžetui. Artėjant naujam derybų raundui dėl būsimo Europos Sąjungos biudžeto, Lietuvos prezidentas bei Latvijos ir Estijos premjerai kreipėsi į ES institucijų vadovus, siūlydami didinti bendrą iždą, sanglaudos ir žemės ūkio finansavimą. Nesutarus dėl bendro skolinimosi euro zonoje, Europos Komisija teigia, kad 2021-2027 metų biudžetas taps svarbiausiu įrankiu padėti valstybėms narėms kovoti su koronaviruso krize. Jo projektas turėtų būti pristatytas šį mėnesį.

Užsienyje:

* Užsikrėtusiųjų skaičius pasaulyje viršijo 4 milijonus, mirusiųjų skaičius artėja prie 280 tūkstančių.

* Baltarusijos sostinėje Minske, nepaisant šalyje sparčiai plintančio koronaviruso, šeštadienį surengtas pergalės prieš nacistinę Vokietiją 75-ųjų metinių minėjimo paradas, kuriame dalyvavo tūkstančiai karių. Rusija paradą šiemet atšaukė.

* Rusijoje kas dieną toliau registruojama 10 tūkst. ir daugiau naujų koronaviruso atvejų, sekmadienį jų buvo per 11 tūkst., bendras skaičius siekia 209 tūkstančius.

* Koronavirusas diagnozuotas JAV viceprezidento Mike'o Pence’o (Maiko Penso) spaudos sekretorei.

* Japonijos vyriausybė perdavė Estijai siuntinį su potencialiu vaistu nuo koronaviruso „Avigan“. Nuo gripo sukurtas vaistas bus naudojamas tyrimams ir eksperimentiniam gydymui.

* JAV elektromobilių gamintojos „Tesla“ vadovas Elonas Muskas Kalifornijos valdžiai dėl koronaviruso pandemijos neleidus gamyklai atnaujinti veiklos, pagrasino iškelti šios bendrovės būstinę ir gamyklą iš Kalifornijos.

Svarbios naujienos, nesusijusios su koronavirusu:

* Šeštadienį įvyko dvi tragiškos nelaimės: trys žmonės žuvo automobilio avarijoje, dar du – nukritus lėktuvui. Vienas žuvusiųjų – Lietuvos akrobatinio skraidymo čempionas Donaldas Bleifertas.

* Paaiškėjus, kad aplinkos apsaugos ministras Kęstutis Mažeika įteisino medžioklę lankais, opozicija dėl to pranešė besikreipsianti į teismą, o ministrą pokalbiui dėl nepriimtino sprendimo kviečiasi premjeras Saulius Skvernelis.

* Šeštadienį pranešta, jog mirė rokenrolo pionierius Little Richardas (Litl Ričardas), jam buvo 87-eri.

Autorė Austėja Masiokaitė-Liubinienė

BNS

BNS nuotrauka

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode