Sprogimas

Vaistinės siūlo būdą jau šiandien valstybei sutaupyti šimtus tūkstančių eurų

Planuojant kitų metų biudžetą galima sutaupyti papildomus šimtus tūkstančių eurų ir skirti šiuos pinigus jautriausių socialinių grupių reikmėms. Šiuos pinigus galima gauti nedidinant jokių mokesčių.

Lietuvos vaistinių asociacija kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją, prašydama nešvaistyti valstybės lėšų ir leisti nuotolinę prekybą receptiniais vaistais vykdyti per dabar puikiai veikiančias, pacientų duomenų apsaugą tinkamai užtikrinančias e-vaistines.

„Verslas yra seniai pasiruošęs remti gerovės valstybės idėją. Pirmiausiai siūlome neišlaidauti ten, kur jau darbai padaryti. Pavyzdžiui, vaistinės seniai yra sukūrę elektroninę sistemą, leidžiančią patogiai nuotoliniu būdu pirkti nereceptinius vaistus. Nuo lapkričio pirmosios įsigaliojo Farmacijos įsatatymo nuostata, leidžianti ir receptinių vaistų pardavimą nuotoliniu būdu. Vienintelis dalykas, kodėl ši sistema negali būti paleista – nėra poįstatyminių teisės aktų reglamentuojančių tokios prekybos sąlygas ir tvarką“, - teigia Dangutė Mikutienė, Lietuvos vaistinių asociacijos pirmininkė.

Nuo lapkričio 1 dienos turėjusi startuoti galimybė receptinius vaistus įsigyti nuotoliniu būdu stringa. Valstybės biudžeto pinigais norima finansuoti nuotolinio receptinių vaistų pardavimo valstybinę platformą, o ji veikti nepradės, nes dar nėra net sukurta. „Registrų centras“ dar tik planuoja vykdyti paslaugų pirkimą, todėl kol kas niekas negali paaiškinti, kiek medikams, pacientams, kitiems vartotojams teks laukti nuotolinės receptinių vaistų pardavimo sistemos ir kiek vėl biudžeto lėšų pareikalaus e-sveikatos sistema.

Pirminiais duomeninims, tokios sistemos sukūrimas, priežiūra mokesčių mokėtojams gali kainuoti ir milijoną.

„Norime tikėti, kad valdantieji priims verslo siūlymą ir leis pradėti naudoti e-vaistinėse jau sukurtą nuotolinio  vaistų pardavimo sistemą receptiniams vaistams. Kelia pagrįstų abejonių tokios papildomos platformos kūrimas ir biudžeto pinigų švaistymas. Pedagogai rengiasi streikuoti, trečdalis gyventojų gyvena žemiau skurdo ribos, privalomai pacientams tik pigiausi pirmo skyrimo vaistai, o kad trūksta pinigų nuolat girdime prieš kiekvieno biudžeto svarstymą. Suteikite tik prisijungimus gerai jau veikiančioms e-vaistinėms ir patogus bei saugus receptinių vaistų įsigijimo būdas valstybei nieko nekainuos. Tai beje ne tik sutaupytų mokesčių mokėtojų pinigų, bet ir išsklaidytų tvyrančias abejones, kad stipriai vėluojanti valstybės finansuojama ir per „Registrų centrą“ diegiama pardavimo platforma kaip sudėtinė e-sveikatos dalis gali būti susijusi su korupciniais dalykais“, - sakė D.Mikutienė.

Lietuvos vaistinių asociacija

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode